Zgotujmy trochę dobra

Miasto Poznań, PLOT, MOPR, PS

Kampania CSR "Zgotujmy razem trochę dobra"

Podobno to, jak kończymy rok decyduje o kolejnym. A ten zakończyliśmy czymś naprawdę dobrym. „Zgotujmy razem trochę dobra!” to akcja, w ramach której połączyliśmy siły z Miastem Poznań, lokalnymi organizacjami i poznańskimi restauratorami. Cel? Podzielić się dobrym, ciepłym posiłkiem z osobami potrzebującymi oraz dotkniętymi kryzysem bezdomności.

Klient

Browar Fortuna

Data realizacji

2020 - 2021

Zakres prac

Naming akcji, koncepcja kreatywna, kreacja key visuala, projekt i wdrożenie strony www, projekty materiałów promocyjnych, przeprowadzenie kampanii promocyjnej, video, DTP.

Twórcy

Project Manager:

Magdalena Pierzchała

Art Director:

Jędrzej Guzik

Copywriter:

Natalia Majchrzak

Grafika:

Jędrzej Guzik

Pomoc nie tylko od święta

Zjednoczeni w dzieleniu, przewrotne? Słuszne! Chcieliśmy zainspirować do pomagania „nie tylko od święta”. Wraz z Miastem Poznań, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Pogotowiem Społecznym oraz POZnan.travel zorganizowaliśmy akcję „Zgotujmy razem trochę dobra!”. Wszystko po to, by wesprzeć ciepłym posiłkiem osoby potrzebujące, w kryzysie bezdomności oraz wspomóc restauracje zaangażowane w to wydarzenie.

Zgotujmy trochę dobra
Zgotujmy trochę dobra

Wsparcie lokalnych restauratorów

Do udziału w akcji mogli zgłaszać się właściciele restauracji na terenie Poznania. Wystarczyło wypełnić formularz zgłoszeniowy na zaprojektowanej i wdrożonej przez nas stronie www.zgotujmydobro.pl

Na czym polegała akcja?

Spośród zgłoszeń wybraliśmy 20 restauracji, które zaprosiliśmy do wspólnego gotowania – decydowała kolejność zgłoszeń i propozycja menu. W ramach akcji każda restauracja, która przygotowała 25 posiłków dla potrzebujących, otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł.

Przygotowania do akcji od kuchni

Wygląda nato, że się udało? No jasne! Relację z wydarzenia możecie obejrzeć na filmie. Stworzyliśmy go przy współpracy z restauratorami biorącymi udział we wspólnym gotowaniu. Co z tego wyszło? Łącznie 500 dwudaniowych posiłków na wynos, które trafiły do najbardziej potrzebujących.

Zgotujmy trochę dobra

Było głośno!

Ale gdzie? W mediach! Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mediów, czego dowodem są liczne artykuły w lokalnych gazetach i portalach internetowych oraz wypowiedzi dotyczące „Zgotujmy razem trochę dobra!” w stacjach radiowych. Dzięki pomocy mediów mogliśmy trafić z informacją o akcji do szerokiego grona odbiorców.

Zgotujmy trochę dobra

Jeszcze raz?

Dobra, dobra, czyli więcej dobra? I tak właśnie do tego podeszliśmy. W marcu 2021 odbyła się druga edycja akcji – tym razem pod nazwą „Zgotujmy razem trochę dobra… jeszcze raz!”. Jako pomysłodawca akcji, mamy nadzieję na kolejne jej odsłony, dzięki którym wspólnie będziemy mogli zgotować jeszcze więcej dobra!

Zgotujmy trochę dobra

get

lu

LUCKYYOU Agencja Marketingowa

ky

Ty już o nas coś wiesz, ale my o Tobie jeszcze nic, dlatego zamieniamy się w słuch. Powiedz, nad czym pracujesz i jak możemy pomóc.

Wyślij zapytanie