Lidl

Lidl Polska

Kampania Employer Brandingowa "Praca na lata"

Kampania "Praca na lata" powstała w celu zmiany postrzegania pracy w handlu i dotarcia do osób, które chciałyby związać się z pracodawcą na dłużej. Projekt miał uświadomić potencjalnych pracowników Lidla, że praca w handlu będzie potrzebna zawsze, a marka jako lider branży oferuje pracę jakościową, stabilną, choć i wymagającą.

Klient

Lidl Polska

Data realizacji

2021

Zakres prac

Promocja online (reklamy GDN, screening, artykuły sponsorowane, reklamy Social Media), kampania radiowa, dedykowany landing page, ogólnozasięgowa współpraca z prasą.

Twórcy

Project Manager:

Szymon Szczepaniak

Art Director:

Marcin Bilicki, Kacper Krysiak

Copywriter:

Wiesław Juskowiak

Grafika:

Paweł Czamański

Fotograf:

Łukasz Urbańczyk

Motion Design:

Adam Furmańczak

Dom produkcyjny:

Dynamo

Reżyseria:

Tomasz Okulicz

Lidl

Istota kampanii

Głównym założeniem kampanii było podkreślenie stabilności zatrudnienia w niepewnych czasach, zmiana profilu potencjalnego pracownika, jakim jest osoba szukająca pracy na dłużej oraz pokazanie pracy taką, jaka jest naprawdę.

Lidl
Lidl

Strategiczny początek

Nasze prace rozpoczęły się od analizy wskaźników rekrutacyjnych oraz wewnętrznych danych z rozmów exit interview. Z pomocą przedstawicieli pracowników Sprzedaży i Logistyki przygotowaliśmy dogłębną charakterystykę każdej z grup docelowych, a dwudniowy warsztat z wykorzystaniem techniki Design Thinking, pomógł wypracować strategię employer brandingową na rok 2021.

Lidl

Insight strategiczny

Strategia komunikacyjna miała na celu przekazać odbiorcom pozytywny obraz pracy w sklepach Lidl. W przekazach podkreślono otwartość i chęć do pomocy kadry pracowników, współpracę w codziennych działaniach, ekspercką pomoc, a przede wszystkim – stabilne zatrudnienie.

Zależało nam na zagwarantowaniu potencjalnemu odbiorcy pewności, że jeżeli dołączy do zespołu Lidla i zaangażuje się w pracę, pomimo upływu lat oraz niespodziewanych sytuacji, jak np. pandemia, jego praca będzie bezpieczna i nadal niezbędna.

Efekty?

Rezultatem kampanii "Praca na lata" było skuteczne dotarcie do grupy docelowej, co w efekcie przyniosło wzrost liczby aplikacji oraz ich jakości. Nietypowa kreacja HR-owa oraz szerokie zróżnicowanie formatów pozwoliły pokazać firmę od niewidocznej wcześniej dla odbiorcy strony z realnym wizerunkiem pracy w sieciach handlowych. Dodatkowo, dzięki intensywnym działaniom w ramach strategii opartej na haśle „Praca na lata” udało nam się umocnić ten przekaz i ściśle powiązać z marką pracodawcy Lidl. Efektem kampanii jest także wdrożenie strategii i wspomnianego hasła w dalszych działaniach EB marki.

Lidl

get

lu

LUCKYYOU Agencja Marketingowa

ky

Ty już o nas coś wiesz, ale my o Tobie jeszcze nic, dlatego zamieniamy się w słuch. Powiedz, nad czym pracujesz i jak możemy pomóc.

Wyślij zapytanie