VGP

Volkswagen Group Polska

Kampania Employer Branding "Z definicji VGP"

Wypracowanie koncepcji i key visuala oraz realizacja kampanii Z definicji VGP. Kampanii, której celem jest zmiana postrzegania marki – często błędnie wiązanej z fabryką. Zdecydowaliśmy się zdefiniować VGP na nowo – pokazać wartości firmy oraz możliwości pracy, jakie daje.

Klient

Volkswagen Group Polska

Data realizacji

2019 - 2020

Zakres prac

Badania, warsztaty strategiczne, naming, kampania promująca wizerunek pracodawcy, kompleksowa obsługa EB, Social Media, event marketing.

Twórcy

Project Manager:

Iza Cienkus

Art Director:

Kacper Krysiak

Copywriter:

Natalia Majchrzak

Forograf:

Kuba Szopka

VGP

Badania, warsztaty, strategia

Zanim przystąpiliśmy do stworzenia i realizacji koncepcji kreatywnej, przeprowadziliśmy badania oraz warsztaty strategiczne wewnątrz Volkswagen Group Polska. W ten sposób dokładnie poznaliśmy nowego klienta i pokazaliśmy mu kierunek, w którym będą szły nasze działania.

VGP

Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna

Kampania obejmowała produkcję materiałów zewnętrznych – outdoorowych i digitalowych – oraz wewnętrznych (katalogi szkoleń, gadżety, plakaty). Jednym z elementów kampanii był również event z okazji dnia kobiet (VGP Women’s Day) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

VGP

Social Media

W ramach działań digitalowych powstał profil promujący markę pracodawcy na Facebooku. Postawiliśmy na 6 serii tematycznych i atrakcyjne dla kandydatów treści. Dzięki temu już po kilku miesiącach od startu kampanii profil znalazł się w Top 20 rankingu Sotrender w kategorii HR/Rekrutacja, a w marcu 2020 osiągnął pułap 8000 fanów.

VGP
VGP

Centrum kampanii

Kampania prowadzona w przestrzeni miejskiej oraz online miała jeden cel. Zgromadzić całe zainteresowanie na dedykowanym landing page, który tłumaczył cały teasing kampanii oraz wdrażał w świat marek i wartości VGP.

get

lu

LUCKYYOU Agencja Marketingowa

ky

Ty już o nas coś wiesz, ale my o Tobie jeszcze nic, dlatego zamieniamy się w słuch. Powiedz, nad czym pracujesz i jak możemy pomóc.

Wyślij zapytanie