EN

Kampania wizerunkowa
‍‍
LIDL | "Praca na lata"

Kampania Employer Branding "Praca na lata"

Kampania Praca na lata powstała w celu zmiany postrzegania pracy w handlu i dotarcia do osób, które chciałyby związać się z pracodawcą na dłużej. Projekt miał uświadomić potencjalnych pracowników Lidla, że praca w handlu będzie potrzebna zawsze, a marka jako lider branży oferuje pracę jakościową, stabilną, choć i wymagającą.

Klient

Lidl Polska

Data realizacji

2021

Zakres prac

Promocja online (reklamy GDN, screening, artykuły sponsorowane, reklamy social media), kampania radiowa, dedykowany landing page, ogólnozasięgowa współpraca z prasą.

Istota kampanii

Głównym założeniem kampanii było podkreślenie stabilności zatrudnienia w niepewnych czasach, zmiana profilu potencjalnego pracownika, jakim jest osoba szukająca pracy na dłużej oraz pokazanie pracy taką, jaka jest naprawdę.

Strategiczny początek

Nasze prace rozpoczęły się od analizy wskaźników rekrutacyjnych oraz wewnętrznych danych z rozmów exit interview. Z pomocą przedstawicieli pracowników Sprzedaży i Logistyki przygotowaliśmy dogłębną charakterystykę każdej z grup docelowych, a dwudniowy warsztat z wykorzystaniem techniki Design Thinking, pomógł wypracować strategię employer brandingową na rok 2021.

Insight strategiczny

Strategia komunikacyjna miała na celu przekazać odbiorcom pozytywny obraz pracy w sklepach Lidl. W przekazach podkreślono otwartość i chęć do pomocy kadry pracowników, współpracę w codziennych działaniach, ekspercką pomoc, a przede wszystkim – stabilne zatrudnienie. Zależało nam na zagwarantowaniu potencjalnemu odbiorcy pewności, że jeżeli dołączy do zespołu Lidla i zaangażuje się w pracę, pomimo upływu lat oraz niespodziewanych sytuacji, jak np. pandemia, jego praca będzie bezpieczna i nadal niezbędna.

Efekty?

Rezultatem kampanii Praca na lata było skuteczne dotarcie do grupy docelowej, co w efekcie przyniosło wzrost liczby aplikacji oraz ich jakości. Nietypowa kreacja HR-owa oraz szerokie zróżnicowanie formatów pozwoliły pokazać firmę od niewidocznej wcześniej dla odbiorcy strony z realnym wizerunkiem pracy w sieciach handlowych. Dodatkowo, dzięki intensywnym działaniom w ramach strategii opartej na haśle „Praca nalata” udało nam się umocnić ten przekaz i ściśle powiązać z marką pracodawcy Lidl. Efektem kampanii jest także wdrożenie strategii i wspomnianego hasła w dalszych działaniach EB marki.

wróć

Potrzebujesz agencji? Chcesz sprawdzić swój pomysł albo przesłać brief? Napisz do nas!

skontakuj się z nami

Newsroom

Mona Olkiewicz premierowo dla Nowego Marketingu!

20.3.2023

Jest i on – SHOWREEL 2022!

14.4.2022

Content interaktywny – gorący trend marketingowy na 2022 rok.

14.4.2022

Mona Olkiewicz premierowo dla Nowego Marketingu!
10
.
03
.
2023
20
.
03
.
2023
Jest i on – SHOWREEL 2022!
01
.
04
.
2022
14
.
04
.
2022
Content interaktywny – gorący trend marketingowy na 2022 rok.
08
.
03
.
2022
14
.
04
.
2022
Mona Olkiewicz premierowo dla Nowego Marketingu!
10
.
03
.
2023
20
.
03
.
2023
Jest i on – SHOWREEL 2022!
01
.
04
.
2022
14
.
04
.
2022
Content interaktywny – gorący trend marketingowy na 2022 rok.
08
.
03
.
2022
14
.
04
.
2022